WARSZTATY CERAMICZNE W LIPNICY MAŁEJ

Fot. Prac. Art. Smreczaki

Fot. Prac. Art. Smreczaki

W pracowni Artystycznej SMRECZAKI w Lipnicy Małej od stycznia do marca 2015 roku odbywały się  warsztaty ceramiczne NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ.  Projekt został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013  z zakresu Małe Projekty za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Orawy, Podczas warsztatów zainteresowani uczniowie tworzyli gliniane naczynia oraz przedmioty dekoracyjne pod okiem profesjonalnych artystów rzeźbiarzy Magdaleny Kostrzewa Smreczak i Mariana Smreczaka.

Fot. Prac. Art. Smreczaki

Fot. Prac. Art. Smreczaki

W warsztatach wzięło udział 150 osób z terenu Orawy. W Pracowni udostępniono  uczestnikom wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Po realizacji cyklu zajęć warsztatowych zorganizowany został czterodniowy plener artystyczny przeznaczony dla 15  uczestników, absolwentów warsztatów.  Wszyscy uczestnicy projektu przeżyli miłą artystyczną przygodę, wykazali się dużą kreatywnością  oraz wytrwałością w zdobywaniu nowych umiejętności.  Powstałe prace będą eksponowane na wystawie w Orawskim Centrum Kultury.

Pracownia  w ramach projektu została doposażona w nowy piec do wypału  ceramiki, który będzie udostępniony zainteresowanym mieszkańcom Orawy chętnym do rozwijania pasji twórczych w technice ceramiki.

Fot. Prac. Art. Smreczaki

Fot. Prac. Art. Smreczaki

OTWARTA PRACOWNIA SMRECZAKI Lipnica Mała 211 zaprasza w poniedziałki, środy i piątki  godzinach od 15.00 do 18.00, kontakt telefoniczny 660 414 742.

Artykuł przysłany przez czytelnika.

Share This:

.