Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku

Gospodyń w Podwilku

Foto Facebook Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku

Jakiś czas temu usłyszałem o Stowarzyszeniu Gospodyń w Podwilku i właśnie tym byłem bardzo zafascynowany, bo odrodziły mi się wspomnienia, kiedy to moja mama opowiadała mi o tzw. Kołach Gospodyń Wiejskich, które również działały na Orawie.

Czy to prawda, bo ostatnio usłyszałem, że za pośrednictwem ZOZ-u, nasze kochane gospodynie obciążane są comiesięczną fakturą za lokal.

Czy to jest odpowiednie podejście, kiedy widzę zaangażowanie tych kobiet w różnego rodzaju imprezach gminnych, nie tylko plenerowych, ale także reprezentujących nasz region poza Orawą, kiedy biorą udział w różnego rodzaju kiermaszach, w bezpłatnych warsztatach dla dzieci itp.

I co? I nic. Jak widać, czasami nie ma żadnej wzmianki o tym co się tam dzieje na stronie internetowej Urzędu Gminy w Jabłonce. A może warto, bo te gospodynie podtrzymują i pokazują naszą tradycję na zewnątrz, z czego powinniśmy być bardzo dumni.

Jak widać, na imprezach lub wcześniej, poklepuje się gospodynie po ramionach, które działają społecznie, a później daje im się z „grubej rury”.

Słyszałem, też, że otrzymały pomoc finansową, ale jak przypuszczam, to skromną, bo jak zwykle nie ma pieniędzy na tego typu cele.

A może warto pochylić się nie tylko przed tymi Paniami ze Stowarzyszenia Gospodyń, ale również przed innymi, którzy również pracują dla dobra naszej wspólnej Orawy – Małej Ojczyzny.

Zatroskany.

 

Jest to list od czytelnika przysłany na skrzynkę redakcyjną.

Share This:

1 komentarz do “Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku

Komentarze są zamknięte.

.