LIPNICA WIELKA – ENERGIA I ZAANGAŻOWANIE – NOWY WÓJT

Wydaje się, że osoba, która chce kandydować na stanowisko wójta powinna, już we wcześniejszych latach starać się dbać o społeczność lokalną, a nie tylko w okresie kampanii wyborczej oraz zastanowić się, czy rzeczywiście posiada cenione przez lokalną społeczność atrybuty. Dobrym przykładem takiego myślenia jest przedsiębiorca, zatrudniający sekretarkę. Najlepszą kandydatką była by Pani 30 letnia z pięćdziesięcioletnim stażem. Przecież wiemy, że to niemożliwe, takich ludzi nie ma.

Odpowiadając na tak postawione stanowisko, nigdy ludzie młodzi nie mieli by szans na pokazanie swojej osoby, na co ją stać. Warto nieraz zaryzykować, i dać im szansę. Tak postąpiła Lipnica Wielka, na wójta wybrała młodego człowieka, bez układów, niezdemoralizowanego i chętnego do działania. Logicznie myślący wyborcy przy wyborze reprezentanta na stanowisko wójta najbardziej powinni cenić jego wykształcenie. Mateusz Lichosyt uzyskał dyplom licencjata  matematyki i informatyki z przygotowaniem pedagogicznym i magistra administracji publicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada też certyfikaty szkoleń z ochrony danych osobowych. .

Panie Mateuszu, życzymy Panu Wszystkiego Najlepszego w związku z objęciem stanowiska Wójta w Lipnicy Wielkiej. Mamy nadzieję, że choć w 50% zrealizuje Pan swój program, a za pięć lat, nikt nie pomyśli o nowej zmianie.

PROGRAM DLA PRZYSZŁOSCI GMINY LIPNICA WIELKA

Share This:

.