Utracone hasło

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Share This:

0 komentarze do artykułu “Utracone hasło

 1. Iza
  4 listopada 2015 at 09:27

  Proszę nie pisać że „każdy właściciel gruntów w Lipnicy Wielkiej powinien go (wniosek) wypełnić” bo to nieprawda!!!! Jeśli ktoś nie chce scalenia to nic nie musi wypełniać!!! A takich ludzi jest naprawdę dużo. Bardzo dużo osób tylko czeka do końca listopada, aż się okaże, że żadnego scalenia nie będzie i w końcu będą mogli robić ze swoim starym polem co im się podoba.

  • Grzegorz Ignaciak
   4 listopada 2015 at 21:51

   Nikt nigdzie nikogo nie zmusza to jest dobrowolne 🙂 A co do tych „Bardzo dużo osób” to jestem wręcz odwrotnego zdania i naprawdę więcej jest zwolenników niż przeciwników, ale każdy ma prawo do swojego zdania. Jak pani zauważyła nikt w artykułach nie unosi się tylko pisze ze spokojem 🙂 pozdrawiam.

 2. augustyn
  16 września 2015 at 22:56

  Panie Grzegorzu zaprzecza Pan sam sobie.
  1.Deklarował Pan,że coś Pan pomoże
  Proszę niech Pan poda Nr. Telefonu ja do Pana Przedzwonię.
  Polecenie odgórne było za komuny, to na marginesie.
  I jeszcze jedno pytanioe , jaką uczelnię Pan konczył?

  • Arr
   17 września 2015 at 12:26

   Bardzo proszę czytelników o głos merytoryczny, odnoszący się konkretnie do tematu. Portal „BEZ CENZURY” nie oznacza pozwolenia na obrażanie innych czytelników czy autorów tekstu. Z powyższego komentarza wynika chęć obrażenia Pana Grzegorza, co na Orawie przy braku argumentów jest naturalne i modne.
   Drogi Panie Augustynie, po raz ostatni zamieszczam Pana komentarz w takiej formie. Myślę, że ostatnie Pana zdanie posiada chęć obniżenia rangi wykształcenia Pana Grzegorza, co jest sprzeczne z regulaminem portalu PolskaOrawa.
   Pozdrawiam i życzę więcej powściągliwości w komentarzach.
   Moderator.

 3. Grzegorz Ignaciak
  12 września 2015 at 18:29

  Niestety z geodezją mam nikły kontakt, ale o tych pracownikach co spotykam na swojej drodze mam dobrą opinię. Co do wiedzy prawniczej myślę że to też od nich dużo nie zależy, a temat Lipnicy Wielkiej jest ostrożnie podejmowany bo to przecież grząski temat. Ciężkie pytanie Pan zadał, wydaje mi się że wszyscy powinniśmy działać wg. nowej ewidencji, jednak pozwolenia na budowę wydawane są na podstawie starej i nowej, ciężko znaleźć złoty środek i nie da się jednoznacznie na to odpowiedzieć. Jeszcze wracając do kompetencji urzędników, kiedyś napisałem przy okazji MPZP, że w naszych gminach brak ludzi z odpowiednią wiedzą i wykształceniem, dla przykładu: załatwiając uzgodnienia do projektów po za obszarem Nowotarskim i w kierunku Krakowa, spotykam w urzędach uprawnionych inżynierów czy architektów, powiem tylko tyle że naprawdę inny poziom urzędników. Nie chce się tutaj rozpisywać, zawsze można się ze mną skontaktować i porozmawiać na dany temat 🙂

 4. augustyn
  12 września 2015 at 17:39

  Starostwo w Nowym Targu jest nieudolne,pracownicy Wydziału Geodezji grzeją tylko stołki,bez żadnych kompetencji, ich działania są poniżej pasa, a wiedza prawnicza woła o pomstę do nieba.
  Trzeba stwierdzić,ż państwo nie istnieje,Drogi Panie Grzegorzu Ignaciak niech mi pan wyjaśni następującą kwestię.
  Zmieniono całą ewdencję gruntów (operat)-a procedura scaleniowa nie została zakończona, bo trwały odwołania.
  Efektem tego jest zmieniona ewidencja-scalenie uchylone przez sąd, ,a wójt nalicza podatki w/ g nieaktualnej ewidencji.
  Kto zrobił ten brudel, jakl nie banda osłów i urzędasów?
  proszę o odpowiedż.

 5. Marek
  2 września 2015 at 12:17

  Czytelniku o którego wójta chodzi i których przydupasów . Decyzja scaleniowa scaleniowa została uchylona bo wystąpiły olbrzymie nieprawidłowości(min.brak znacznej ilości dokumentacji scaleniowej) ,co ma obecny wójt z tym wspólnego skoro
  decyzja została wydana 2006 roku?Obecny wójt ,o ile wiem urzęduje od 2010 roku.Za scalenie wyrokiem sądu NSA w Warszawie z 2015 odpowiada starosta nowotarski ,który wyda nową decyzję.Na marginesie trochę mniej nienawiści ,a więcej pokory i rozsądku.

 6. Grzegorz Ignaciak
  23 sierpnia 2015 at 06:57

  Niestety nie jest to takie proste, kilku ludzi jest naprawdę poszkodowanych, ale powinno się to odbyć na innej stopie niż to zostało wykonane. Komuś naprawdę zależało na tym żeby rozwalić ten grajdołek, nie patrząc na setki młodych ludzi, którzy chcieli by coś zrobić na swoich działkach.

  • Józek
   13 września 2015 at 18:11

   „Kilku ludzi jest naprawde pokrzywdzonych”???Nie kilku a ponad 100 właścicieli… myślę, że nawet więcej.
   Scalenie zostało przeprowadzone niezgodnie z prawem, przez lokalna tzw. „Komisję”, która pozbawiła niektorych np.jedynej działki budowlanej, a sami pokradli najlepsze działki rekreacyjne!! A wtedy „ten grajdołek” zwracał uwage na młodych ludzi ?? Jeden wielki bałagan. Oczywiscie nie do opanowania bo w gminie nadal Ci sami niewykształceni ludzie co 30 lat temu. I niech ktos nie pisze bzdur, że to wina nowego Wójta. Panowie z komisji scaleniowej powinni odpowieziec za to co wtedy zrobili.

 7. Czytelnik
  22 sierpnia 2015 at 15:12

  Gdyby nie wójt z grupką przydupasów scalenie by się pewnie zakończyło. Oj Lipniczanie, macie Wy gospodarza. Patrząc na jego zagrodę, możecie sobie wyobrazić Lipnicę za parę lat. Znowu zmarnowaliście pieniądze i czas.

  • Czytelnik
   13 września 2015 at 18:56

   Gdyby wtedy nie zlekceważono komasacji, nie przekupywano za pomocą gorzały, tyle pokrzywdzonych by nie było (robili to mieszkańcy Lipnicy Wielkiej). Tak myśląc logicznie, czy można przeprowadzić komasację tak, aby wszyscy byli zadowoleni? Mogę natychmiast odpowiedzieć – nie w Polsce.
   Co do wójta, żeby nie przerwał komasacji, można by było opłacić pokrzywdzonych, i normalnie egzystować. Przecież nawet po pieniądze z województwa się nie schylił. Jak go nie obwiniać?
   Żeby gmina dobrze egzystowała, wójtem nie może być nauczyciel, to powinien być polityk, który potrafi rozmawiać!
   Jak widać po komentarzach, wszyscy lepiej się znają od tych, którzy naprawdę się znają. Jak to na Orawie, nikt nikomu nie wierzy. Wszyscy szukają podstępu. Komasacja, przy takim podejściu, za naszego życia się nie zakończy.

   • Grzegorz Ignaciak
    13 września 2015 at 19:41

    Ludzie mają powody do obaw, nie wiadomo kto z kim przystaje i co komu powie, Lipnica jest podzielona i to bardzo, a przykładem jest to że pod komentarzami nikt po za mną nie podpisuje się z Imienia i Nazwiska. Tak jak już kiedyś, pisałem, postępowanie scaleniowe można było dużo lepiej zrobić i nie koniecznie iść drogą sądu, a jak już przez sąd to wynegocjować odszkodowania a puścić „scalenie” dalej, tu Panu przyznam racje że to mogło by dać lepszy efekt niż jest. Mieszkańcy już są rozgrzani do czerwoności, a wiele czynników powoduje dodatkową agresję, w końcu ludzie nie wytrzymają. Inną sprawą jest to że trzeba było by rozliczyć osoby winne.

    • augustyn
     13 września 2015 at 21:22

     Panie Ignaciak pisze Pan ,że panie w Starostwie w Nowym Targu analizują wniosek z 1984 r.Przecież ten wniosek analizował Sąd w Krakowie (powołani eksperci orzelii ,że nie spełnia wymogów) więc nie rozumiem
     po co ta analiza, może Pan wyjaśni!

     Augustyn

     • Grzegorz Ignaciak
      13 września 2015 at 21:40

      Wie Pan iż agresją i nerwami nic Pan nie zdziała, a wydaje mi się iż z wiekiem powinien iść spokój i rzeczowa analiza, to tak na marginesie. A osoby, które zajmują się scaleniem, mają polecenie odgórne by przyjrzeć się sprawie szczegółowo i przeanalizować wszystko po kolei, czyli wszystkie niejasności i błędy, a ma to na celu zdecydowanie czy wymagana jest nowa procedura czy wystarczy korekta starej. Druga sprawa ciekawi mnie że Lipniczanie ochoczo się wypowiadają w internecie, ale żaden się nie chce spotkać i porozmawiać rzeczowo co można było by zrobić żeby zakończyć sprawę scalenia jak najszybciej. Drugi raz powtarzam że nerwami nikt jeszcze nic nie zdziałał a tu nie ma żadnych urzędników czy ludzi odpowiedzialnych za scalenie.

 8. Dawid
  31 lipca 2015 at 09:58

  Tak nas kochany wójt dba o nas!!!
  Żenada.

 9. lala
  29 lipca 2015 at 23:08

  Hmm to może warto zorganizować osobną imprezę dotycząca motocyklistów. To dość ciekawa pasja chętnie bym posłuchała wypowiedzi i historii…

 10. Ciekawski
  29 lipca 2015 at 22:20

  Ciekawa obserwacja.
  Nie ukrywam, ale ja również to zauważyłem. I cóż mogę do tego dodać, tylko to, że do końca nie jest to może wina Pana Wójta, ale jego ludzi, którzy albo słabo są poinformowani, albo dostali taki „rozkaz”, co bardzo by mi się nie podobało.
  Przypominam sobie tamten rok, to motocykliści byli mile widziani zarówno w trakcie Rajdu Krajoznawczego (zobaczcie zdjęcia na stronie http://www.gm-orawa.com lub stronie http://www.jablonka.pl), jak też i w niedzielę na XXIII Orawskim Lecie.

  Ciekawe co jest przyczyną, że tak ich teraz potraktowali na Orawie. Wygląda na to, że lepiej ich przedstawiają i szanują gdzie indziej niż u siebie (widać na zdjęciach skąd byli inni motocykliści).
  Coś tu nie jest tak…
  Jeśli ktoś coś wie, proszę o wyjaśnienie.

  Pozdrawia Ciekawski.

 11. POtresta
  26 maja 2015 at 13:42

  Ej Podwilk, Ej Podwilk, piykno okolica kieby nie…………….byłaby stolica 😉
  Tacy wierni ???? łatwowierni????? usłuchliwi ???????
  Usłuchliwi 😉 HEJ
  Kościoł jest blisko lokalu wyborczego- nie zdonzyło wyparować co usłyseli co przykozali, kie babki strasyli ze jak zostanie potresta to be cliwo źle 😉 HEJ

 12. Betka
  13 maja 2015 at 09:58

  Agitacja z podwilcańskiej ambony robi swoje 😉

 13. Krzysiek
  12 maja 2015 at 21:24

  Boże widzisz , a nie grzmisz !!!!

 14. Krzysiek
  3 maja 2015 at 22:06

  MOJ W Przywarówce

 15. Od redakcji PolskaOrawa.
  25 kwietnia 2015 at 23:50

  Oświadczenie Zarządu BS Jabłonka
  Zarząd Banku Spółdzielczego w Jabłonce informuje, iż w dniu 25-04-2015 r. (sobota) od godz. 9.00 w centrali Banku odbyły się ćwiczenia praktyczne w zakresie postępowania na wypadek ataku terrorystycznego, napadu rabunkowego oraz zagrożenia podłożeniem ładunku wybuchowego.
  Ćwiczenia zorganizowane zostały wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu celem zdobycia dodatkowego doświadczenia dotyczącego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

 16. Od redakcji PolskaOrawa.
  25 kwietnia 2015 at 23:42

  Z obserwacji świadków zdarzenia wynikało, że napad ten nie był improwizacją czy też ćwiczeniami (jak czytamy w w/w oświadczeniu), ale rzeczywistością, z którą spotkali się po raz pierwszy w swoim życiu.
  Strzały, Policja oraz bandyci, to coś co nie spotyka się na co dzień w naszym kraju, ale w dzisiejszych czasach jak widać wszystko może się zdarzyć.
  Według relacji, ludzie zebrani wokół zdarzenia, zadawali sobie pytania, co tam w środku się dzieje, czy ktoś nie został postrzelony, jaki musi być stres dla tych, którzy znajdują się w środku budynku, czy bandyci zostaną ujęci itd. Pytań więcej niż odpowiedzi.

  Teraz, kiedy już wszystko zostało wyjaśnione, nasuwają się pytania, czy Ci którzy brali udział w tym zdarzeniu, musieli przejść taki stres, mam tutaj na myśli pracowników Banku, przypadkowe osoby, ale także samą Policję.
  Myślę i sam sobie odpowiadam, że chyba warto, ponieważ ćwiczeń i zdobywania doświadczenia związanymi z terroryzmem oraz innymi zdarzeniami, nigdy nie jest za wiele.
  Cieszę się, że to były tylko ćwiczenia, a nie rzeczywistość.
  Życzę wszystkim zdrowia i spokoju, a Policji jak najmniej takich przypadków.

 17. Kościuszko przed powstaniem
  15 kwietnia 2015 at 11:26

  Tylko MOJA ORAWA- jest najwłaściwszym medium, gdzie indziej i kto inny nie powinien pisać ?????dlaczego????????czyżby reżim????????????tu nie miłość jak wino uderza do głów tylko wła..a.
  Ide klepać kosę 😉

  • Od redakcji PolskaOrawa.
   15 kwietnia 2015 at 12:09

   Zastanawiamy się w redakcji, czy taki „bełkot” powinniśmy zatwierdzać, jako komentarze. Jako portal dostępny dla wszystkich, nie chcemy wprowadzać cenzury, lecz co z taką wypowiedzią zrobić? Może czytelnicy wypowiedzą się na ten temat?

 18. Poirytowana
  8 kwietnia 2015 at 11:22

  Niestety, jeżeli coś jest nie tak, jak sam wymyślił Jaśnie Panujący Nam Wójt- oznacza to „nieporozumienie się z Gminą” i sprawa z góry jest przegrana. Niestety ludzie nie zdaja sobie sprawy ile rzeczy wójt blokuje i uniemożliwia ich wykonanie tylko dlatego, ze podjął sie ich ktos inny, niż on sam. Jezeli jakimś cudem ktos podejmuje inicjatywę to albo jest karany, albo wójt przypisuje sobie wszystkie zasługi i mówi ileż on to dla nas nie zrobił, i pięknie się uśmiechnie do zdjęcia, ba! Nawet tablicę pamiątkową sobie wystawi. Sobie i córce, znaczy się.

 19. Obserwator
  6 kwietnia 2015 at 21:10

  Już od jakiegoś czasu interesowałem się tym problemem, ale o ile wiem, to w tym przypadku jestem za rozebraniem tej kostki. Ktoś może zapytać dlaczego, a to dlatego, że o ile wiem, to ma tam być droga i most łączący Lipnicę z przejazdem na Chyżne, pomijając skrzyżowanie koło Remizy w Jabłonce. Ma to być mała obwodnica dla (mniejszych) samochodów zwłaszcza w zatłoczoną środę.
  W tym przypadku może warto rozmawiać z Władzą w Jabłonce, żeby nie wystąpił problem z błotem, aby zanim zaczną się prace przy budowie mostu, wcześniej wykonać nawierzchnię asfaltową, a później budować most.
  Myślę, że to wystarcza na wytłumaczenie tego problemu, gdzie jestem zdania, że zanim w tym przypadku walczyć, to warto zapoznać się z planami, które przygotował m.in. Wójt Gminy Jabłonka.
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w tym przedsięwzięciu.

  • Czytelnik
   6 kwietnia 2015 at 22:43

   Z artykułu wynika, że władzę urażono w momencie rozpoczęcia budowy. Nie ważne, że działka należała do inwestora, oraz to, że mógł na niej budować wszystko to, na co pozwala prawo. W rozumieniu wójta, trzeba wszystko z nim konsultować, oraz otrzymać aprobatę. Nie uzyskując pozwolenia urzędnika w dalszym postępowaniu właściciel marketu był na pozycji spalonej.
   Czy inwestycji dotyczycącej rozbudowy drogi nie planowano w momencie budowy marketu, aby go ostrzec przed wywaleniem pieniędzy w błoto? Czy gmina nie mogła wyjść z propozycją drogi tymczasowej, aby obywatelom ułatwić dostęp do sklepu? Czy nie można poczekać z rozbiórką kostki, do czasu budowy drogi w 2016 roku? Pytań podobnej treści nasuwa się wiele, ale odpowiedź jest tylko jedna – nie, ponieważ ucierpi duma władcy.

 20. dm
  6 kwietnia 2015 at 20:49

  He znam ten temat kilka lat temu jak budowalismy dom w Jabłonce i samochody dowożące materiał budowlany grzezly w błocie na drodze gminnej, i prosilismy o wsparcie z gminy to wójt Karlak powiedział do mnie że żadnych pieniędzy nie ma na tą drogę w budżecie. Ratując się wywieźlismy do dziur kamienie o wartości ok 3000 zł aby umożliwić dojazd na miejsce budowy, po czym 3 miesiące później dowiedziałem się, że dostaniemy kolegium od gmin że weszliśmy na teren nie należący do nas!!! PARANOJA I CHLEW W GMINIE SIEGA ZENITU. ZRÓBMY COŚ!!

 21. Piotr
  6 kwietnia 2015 at 14:55

  Czemu nie autor tego tekstu się nie podpisał?

  • Arr
   6 kwietnia 2015 at 15:18

   Pan Piotr, który zadał to pytanie też się nie podpisał. Autorzy są znanie redakcji, a do publicznej wiadomości podawane są ich pseudonimy.
   Takie prawo daje im ustawa z dnia 26 stycznia 1984 r.
   Prawo prasowe.(Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984 r.)
   Art. 15.
   1. Autorowi materiału prasowego przysługuje prawo zachowania w tajemnicy swego nazwiska.

  • Siusiok
   7 kwietnia 2015 at 10:38

   A co? Ty to wuj-srujt Jabłoncański że pytasz? Pewnie chcesz autora udupić prosiaku jeden.

 22. Niezdecydowany
  22 marca 2015 at 14:42

  Czas najwyższy pomyśleć o zmianie orientacji wyborczej. Chyba nie można już głosować na opozycję parlamentarną. Oni będąc w opozycji nigdy nic nam nie załatwią. Chyba trzeba się zastanowić nad poparciem kogoś, kto jest bliżej rządzących (koryta). Orawa zawsze głosowała za prawą stroną, dlatego jesteśmy omijani przy rozdzielaniu profitów. Ludzie, jakie jest Wasze zdanie?

 23. Arr
  9 marca 2015 at 08:13

  Zakończył się przegląd teatrów amatorskich z małopolski w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.
  Pod ocenę wzięto 14 grup z sześciu powiatów województwa małopolskiego, i przyznano następujące miejsca:
  Kategoria – inscenizacja tekstów literackich:
  – I miejsce oraz nagroda pieniężna w kwocie 1500zł przyznano Teatrowi IMAGINARIUM z Chrzanowa,
  – II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000zł dla Teatru AD-HOC z Żabna,
  – dwa równorzędne III miejsca oraz nagrody pieniężne po 800zł przyznano Teatrowi Ludowemu TRADYCJA z Okleśnej oraz Scenie Teatralnej MOK z Nowego Targu,
  – dwa wyróżnienia dla Teatru Po Latach ze Świątnik Górnych oraz dla Teatru Międzypokoleniowego TABUN ze Świątnik Górnych

  Kategoria – sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych:
  – dwa równorzędne I miejsca oraz nagrody pieniężne w kwocie 1500zł przyznano Orawskiej Grupie Teatralnej im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego oraz Grupie Teatralnej KGW z Laskowej,
  – trzy równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w wysokości 1000zł dla Tetru Zawodowcy z Bachledówki, dla Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Fr. Macioła ze Skomielnej Białej oraz dla Teatru MARUSYNIANKI z Maruszyny,
  – dwa równorzędne III miejsca oraz nagrody pieniężne po 800zł dla Zespołu Regionalnego WATRA z Czarnego Dunajca oraz dla Stowarzyszenia Zespół Regionalny ŚWARNI z Nowego Targu,
  – wyróżnienie dla Zespołu Regionalnego MŁODZI ŁOPUŚNIANIE z Łopusznej

 24. Stanley
  8 marca 2015 at 13:17

  Według otrzymanych informacji oraz zapewnień od osób odpowiedzialnych za tak nieprzewidziane sytuacje dotyczące bankomatu w Lipnicy Wielkiej, podjęto już decyzję o przystąpieniu do usunięcia usterek związanych z tą sytuacją.
  Myślę, że w najbliższym czasie wszystko wróci do normalności i każdy kto będzie korzystał z bankomatu, będzie zadowolony.
  Pozdrawiam.

 25. Od redakcji PolskaOrawa.
  25 lutego 2015 at 08:49

  Uchwała podjęta przez Radę Gminy Jabłonka.

  Program Leader w Gminie Jabłonka

  W dniu 20 lutego 2015 r. Rada Gminy Jabłonka podjęła uchwałę o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Rozwoju Orawy oraz drugą uchwałę o przystąpieniu do Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby. Obydwa stowarzyszenia realizują program Leader, dzięki któremu mieszkańcy mają dostęp do dodatkowych środków finansowych.

  Pragniemy poinformować całą naszą społeczność, że związane jest to z informacjami uzyskanymi od Marszałka Województwa Małopolskiego oraz z Ministerstwa Rolnictwa. Od 01.07.2015 r. każde stowarzyszenie realizujące program Leader musi obejmować obszar co najmniej dwóch gmin zamieszkałych przez minimum 30 tysięcy mieszkańców, a w województwie małopolskim wymaga się nawet, aby był to obszar co najmniej trzech gmin zamieszkanych przez 50 tysięcy mieszkańców.

  Stowarzyszenie Rozwoju Orawy nie informowało samorządu o podejmowanych realnych działaniach. Przez okres ośmiu lat Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Orawy nie wykazał ze swojej strony inicjatywy podjęcia jakichkolwiek rozmów z samorządem, a w szczególności w sprawie przyszłości programu Leader na Orawie. Obowiązkiem samorządu gminy jest zapewnienie przyszłości programu Leader na terenie naszej gminy. Czas naglił i musiała zostać podjęta decyzja, aby nie zaprzepaścić możliwości pozyskiwania dotacji przez małych przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, rolników i inne podmioty z terenu Gminy Jabłonka. Dlatego tez została podjęta decyzja o przyłączeniu Gminy Jabłonka do Stowarzyszenia Przyjazna Dolina Raby, po wcześniejszym wystąpieniu ze Stowarzyszenia Rozwoju Orawy. Decyzja o przystąpieniu do tego konkretnie stowarzyszenia podyktowana była lepszymi warunkami w stosunku do innych stowarzyszeń. Ponadto w perspektywie kilku miesięcy Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby dokona zmiany nazwy, która będzie brzmiała Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy. Dzięki temu zostanie zachowana nasza orawska tożsamość.

  W różnych portalach internetowych z terenu naszej gminy oraz spoza niej prowadzi się akcję dezinformacyjną na temat ostatnich działań samorządu. Zamieszczane są informacje niezgodne z prawdą, a fakty są przeinaczane.
  Aby wszyscy zainteresowani mogli zweryfikować nieprawdziwe informacje poniżej podajemy link do wytycznych odnośnie programu Leader (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 strony 235-237):

  http://www.minrol.gov.pl/content/download/50664/278862/version/3/file/PROW2014-2020.pdf

  A ponadto stanowisko Marszałka Województwa Małopolskiego:

  http://biuletyn.fundusze.malopolska.pl/10_2014/10_2014/assets/basic-html/page13.html

  • Zainteresowany
   25 lutego 2015 at 09:00

   Cyt.” Decyzja o przystąpieniu do tego konkretnie stowarzyszenia podyktowana była lepszymi warunkami w stosunku do innych stowarzyszeń.”- CZY ABY NAPEWNO?
   Co na to ludzie działający w Stowarzyszeniu? Jakie to lepsze warunki? Czemu nie Podhalańska LDG?
   Cyt. „W różnych portalach internetowych z terenu naszej gminy oraz spoza niej prowadzi się akcję dezinformacyjną na temat ostatnich działań samorządu. Zamieszczane są informacje niezgodne z prawdą, a fakty są przeinaczane.”
   Poniższe fakty nic nie wnoszą do sprawy. Gdyby nie matactwa gminy, nie było by problemu.

  • Ciekawski
   25 lutego 2015 at 21:09

   „…Aby wszyscy zainteresowani mogli zweryfikować nieprawdziwe informacje poniżej podajemy link do wytycznych odnośnie programu Leader (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 strony 235-237):

   http://www.minrol.gov.pl/content/download/50664/278862/version/3/file/PROW2014-2020.pdf

   A ponadto stanowisko Marszałka Województwa Małopolskiego:

   http://biuletyn.fundusze.malopolska.pl/10_2014/10_2014/assets/basic-html/page13.html …”

   Ciekawa lektura, ale dlaczego tak się dzieje, że społeczeństwo mało co wie o takich decyzjach, w których opisuje się co jest przewidywane na najbliższe lata.
   Czy tak to powinno być. Od czego są urzędnicy w gminach, którzy biorą kasę, a tak mało przekazują informacji na zewnątrz. Czy to są małe tajemnice dla nielicznych? Warto się nad tym zastanowić.
   Jak też zauważyłem, z powyższych linków (to co jest tam w środku napisane), wyraźnie wynika, że więksi (50000 mieszkańców) mają więcej możliwości. To dlaczego łączymy się z mniejszą LGD, a nie z większą tzn. Podhalańską LGD?

   I jeszcze jedno, co mnie Ciekawskiego zainteresowało:
   „…Stowarzyszenie Rozwoju Orawy nie informowało samorządu o podejmowanych realnych działaniach. Przez okres ośmiu lat Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Orawy nie wykazał ze swojej strony inicjatywy podjęcia jakichkolwiek rozmów z samorządem, a w szczególności w sprawie przyszłości programu Leader na Orawie….”
   Czy to możliwe, bo wygląda na to, że ktoś z urzędników „ryje” tam, gdzie nie powinien.
   Czy, gdyby tak było, to tyle wspólnie by zrobiono?
   Na miejscu Wójta, zastanowiłbym się, czy taki „urzędnik”, który jak wynika z powyższego cytatu był przy każdej rozmowie i czy ma prawo tak się wypowiadać. Osobiście dałbym Mu zwolnienie albo jeszcze gorzej, ponieważ wygląda na to, że nie jest osobą godną zaufania.
   Ciekawe co jeszcze „grzmotnie”.
   Poczekamy, poszukamy,poczytamy.
   Pozdrawiam.

 26. PROSTOWNICA Zobowiązana
  24 lutego 2015 at 11:21

  W 2014 r. dzięki staraniom Stowarzyszenia Gospodyń Gmina pokryła koszt wynajmu lokalu za 8 miesięcy, za 4 m-c opłaciło samo Stowarzyszenie Gospodyń ze swoich środków. Jak będzie i czy będzie w 2015 r.???????

 27. Ciekawski
  23 lutego 2015 at 20:39

  Może ktoś coś więcej wie na ten temat, co się dalej dzieje.
  Chyba muszę jeszcze gdzieś coś poszperać i nadstawić „uszu”.

  • Zenobia
   6 marca 2015 at 09:03

   odpowiedz Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Orawy mnie przekonała czytaj na www. leaderorawa.pl

 28. Obserwator
  23 lutego 2015 at 20:35

  Owszem, kiedyś słyszałem o tym problemie, ale myślałem, że to Pan Prezes już załatwił, a teraz okazuje się, ze problem pozostał.
  To może lepiej byłoby podejść z walizką „wybuchowego Józka”, rozwalić ten bankomat i postawić nowy całkiem w innym miejscu.
  Myślę, ze to byłoby ciekawe rozwiązanie.

 29. Arr
  23 lutego 2015 at 19:38

  Dostaliśmy informację, że trzej sprawcy napadu na właściciela kantoru wymiany walut w Jabłonce z dnia 30.10.2014r JUŻ NA WOLNOŚCI!!!

 30. Analizator
  22 lutego 2015 at 19:26

  Bomba!
  Ciekawe spostrzeżenia.
  Warto się temu bliżej przyglądnąć.

  • MEDYT
   22 lutego 2015 at 23:30

   Kocham,kocham,kocham ludzi wolnych, myślących i opartych

 31. Od redakcji PolskaOrawa
  15 lutego 2015 at 21:55

  Proszę nie szukać podtekstów. Orawiacy ten tekst dobrze znają, a nieświadomym przytaczam cała treść piosenki.

  Orwa
  Orawa Orawa bez Orawę ława
  Któryndy chodzali któryndy chodzali Orawcy do prawa

  Orawa się zyni biere sobie z Lipków
  A my od Orawy a my od Orawy do Lipków cup cup

  Dziadek społ dziadek społ a babka nie spała
  Bo dziadek nie wiedzioł (dwa razy) cego babka kciała

  Dziadek społ na łózku babka na kanapce
  Co on się obrócił (dwa razy) znalozł się na babce

  Babka mo kałamarz dziadek wiecne pióro
  Poszli za stodołe (dwa razy) zrobili se biuro

  Dziadek mo karabin babka ładownice
  Poszli za stodołe (dwa razy) zrobili strzelnice

  Łozynił się Jura nie wiedzioł ka dziura
  Całom nocke obracoł az dziurecke namacoł

  Ozyń ze się ozyń jak ci stoi korzyń
  Jak ci korzyń wisi gówno ci po pisi

  Mówili mi ludzie ze ci bardzo stoi
  Prasowany kołnierz u koszuli twoi

 32. Krzych
  28 grudnia 2014 at 17:12

  Dziś (28.12.2014) trwa akcja poszukiwania 51letniego mężczyzny, od którego otrzymano sygnał z Babiej Góry. Z tego co mówił, zabłądził i nie jest w stanie wskazać dokładnie swojego miejsca pobytu. O godz. 16.30 jeszcze nie odnaleziono.

 33. gaga
  28 grudnia 2014 at 08:47

  Czytając ten komentarz, na usta ciśnie się kilka przekleństw. W każdej społeczności znajdzie się ktoś, kto potrafi tylko krytykować. Nie będę się rozpisywała, lecz koledze z poprzedniego komentarza przytoczę krótki wierszyk.

  Krytykanci
  A najwięcej jest na świecie,
  oprócz dupków i palantów,
  takich, którym nic, jak leci
  nie pasuje: – krytykantów.

  Siedzi taki, boćka pasie,
  TV włącza i wygasza,
  czasem czyta, co tam w prasie
  i opinie swe wygłasza….

 34. olo
  28 grudnia 2014 at 03:15

  Zero obiektywizmu zero dziennikarstwa. Na Orawie Prymu nie wiedzie Lipnica. A jesli tak to te zdjecia pokazują zupełnie coś innego. Ze zdjeć to lipnica- bida z nyndzą

 35. Tomek
  26 grudnia 2014 at 17:07

  Dziś wieczorem (26.12.2014) z Babiej Góry w Beskidach ratownicy GOPR sprowadzili dwoje młodych turystów . 24-letnia kobieta nie była już w stanie iść sama. Ma odmrożone stopy i objawy hipotermii. Turyści nie byli już w stanie iść dalej i późnym popołudniem poprosili o pomoc. Znajdowali się w żlebie Poszukiwaczy Skarbów.

 36. xxx
  14 grudnia 2014 at 20:27

  Szczerze mówiąc myślałam , że stronę stworzyła osoba o wyższym poziomie inteligencji ale niestety się przeliczyłam. Autor tego wpisu jednoznacznie popierał kandydaturę jednego z panów ( byleby nie był to pan Jazowski ) . Jak z artykułu wynika jest to wpis anty – Jazowski.
  Z radością po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów chciałabym ” wpoić ” do głowy marnemu twórcy strony, że pan Bogusław Jerzy Jazowski został ” PODWÓJNYM ” zwycięzcą.. Tak więc chyba dalsze moje rozpisywanie się jest zbędne.

  Pozdrawiam

  • Arr
   14 grudnia 2014 at 20:47

   Zamieszczając komentarze takiej treści, należało by odróżnić założyciela portalu od autora tekstu. Jak przy większości stron tego typu, pracuje wiele osób.
   Cieszę się, że autor tego komentarza nie rozpisywał się zbytnio, ponieważ jeszcze bardziej obniżył by swój poziom inteligencji. Jak widać nic nie zrozumiał z artykułu, który przeczytał. Zwrócę uwagę autorom, aby zamieszczane teksty były zrozumiałe dla pospólstwa, którego reprezentantem jest XXX.
   Z poważaniem „twórca strony”.

 37. miecio
  10 grudnia 2014 at 15:01

  Czytajac wiadomości na tym portalu aż bije propagandą. Portal informacyjny to taki który przekazuje obiektywnie fakty tak jednej jak i drugiej strony tutaj jest czysta propaganda

  • Arr
   11 grudnia 2014 at 20:03

   Portal propagandą czego? Co to jest Propaganda (z łaciny propagandus – przeznaczony do rozpowszechniania), świadome oddziaływanie na odbiorcę (jednostkę, zbiorowość) poprzez systematyczne rozpowszechnianie określonych poglądów, idei, haseł za pomocą środków perswazji intelektualnej i emocjonalnej (np. symboli, gestów, słów, skojarzeń) w celu pozyskania zwolenników i nakłonienie ich do zachowań pożądanych z punktu widzenia nadawcy przekazu propagandowego.
   Zaznaczyć jednak należy, ilu ludzi czyta dany artykuł, każdy ma inne odniesienie do faktów. Krótko mówiąc, ilu ludzi tyle prawd. Portal jest otwarty, więc każdy może przedstawić swoją prawdę.
   Pozdrawiam

   • miecio
    28 grudnia 2014 at 03:26

    Ładna definicja propagandy. Nie jestem zwolennikiem żadnej z obecnie panujących władz w Lipnicy ani Jabłonce. Jednak bez wnikliwej analizy widać że wszystkie teksty są skierowane przeciw obecnym władzom Lipnicy. A czy to nie jest propaganda? Portal informacyjny podaje suche fakty, bez oceniania czy coś jest dobrze czy źle. A wiec podając suche fakty bez komentarza, każdy wyrabia sobie swoje zdanie. Podając fakty z komentarzem ustawia odbiorcę w pozycji gotowej opinii- że wszystko jest złe. Niestety ten typ dziennikarstwa w Polsce bardzo mocno się rozwinął. I to się nazywa propaganda.
    A tak obiektywnie patrząc to nie jest to portal informacyjny tylko raczej blog, w którym autor wyraża swoją opinię na różne tematy:)

    • gaga
     28 grudnia 2014 at 09:52

     Panie „miecio”, proponuję coś od siebie, coś, co wniesie pożytecznego do portalu. Przecież to MY go tworzymy. Każdy ma możliwość zamieszczenia swojego poglądu. Portal jest otwarty i bez cenzury!

     „Bez uśmiechu, zawsze smutni, często też nieśmiali. W słowach – bardzo rezolutni, w krytyce – wytrwali. Dobrzy, trochę niezaradni, sądzą, że są święci – tylko życie jest do bani… wieczni malkontenci. Wszystko im się nie podoba, każda rzecz jest źle zrobiona. Narzekacze w gestach, w słowach – jak rzucona narzeczona. Wierzą, że się im nie ziści, nawet miłość ich nie kręci. Biedni ludzie, pesymiści, narzekacze, MALKONTENCI”

 38. Jo
  11 listopada 2014 at 23:21

  Bombowy Józek idzie z przewodniczącym Rady Nadzorczej Banku czyli jest ok załatwione wszystko, zapomniane.

 39. Lipnicon
  9 listopada 2014 at 23:22

  I Józek orawski Gumiś ma jeszcze czelność występować jako poważny kandydat to Sejmiku ? Żenada , a walizkę miał ze sobą ?

 40. Dżony
  9 listopada 2014 at 21:26

  Gdyby inni kandydaci myśleli i działali jak pan Szperlak to wszystkie budynki użyteczności publicznej byłyby obwieszone reklamami wyborczymi osób publicznych tam pracujących które kandydują w wyborach. W Nowym Targu banner Marka Fryźlewicza wisiał na rusztowaniach banku 2 dni. Jak się dowiedziały władze banku to natychmiast go sciągnięto. U nas jest inaczej bo pan Szperlak uważa ze Bank to on a on to Bank. Ciekawe czy zawarta jest umowa pomiędzy komitetem wyborczym a bankiem na ekspozycję bannerów na obiekcie banku i kto ją podpisał. Prezes nie mógł tego zrobić bo jego dotyczy. Jeszcze może być z tego dla banku niezły smród. Gdyby rada nadzorcza i zarząd tego banku gdzie pan Szperlak prezesuje kierowali się troską o dobre imię banku i byli świadomi tego jakie są zasady prowadzenia kampanii wyborczej to zapytali bu o te bannery. Ale to jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Szperlak ich kupuje drobnymi kwotami a oni w zamian godzą się na to ze szef banku robi z siebie pajaca. Jaki bank taki prezes, jaki prezes taki bank……

 41. Jabłończanin
  7 listopada 2014 at 17:12

  To nie wybuchowy Józek, lesz prezes banku w Jabłonce, Józef Szperlak, nasz radny powiatu nowotarskiego. Po kilku dniach ukrywania się wydał oświadczenie, szkoda tylko, że tak późno:
  Oświadczenie Józefa Szperlaka:

  Jestem Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Jabłonce i radnym Powiatu Nowotarskiego. W dniu 29.10.2014 o godzinie 13.40, wyjechałem do Nowego Targu w celu załatwienia dwóch spraw służbowych.
  – w Powiatowym Urzędzie Pracy około 14.30 podpisywałem umowę o staż pracy w BS Jabłonka, mając w walizce dwie pieczęcie bankowe: imienną i adresową.
  – w Banku Spółdzielczym w Nowym Targu około godziny 15.00, przekazałem ważną umowę kredytu konsorcyjnego, którą miałem w walizce.

  Po załatwieniu tych dwóch istotnych spraw w walizce została umowa z Powiatowym Urzędem Pracy dla nowej stażystki, pęk kluczy. Następnie udałem się o godzinie 15.30 na posiedzenie Powiatowej Komisji Zdrowia, w której uczestniczyłem do około godziny 16.20. Posiedzenie odbyło się w sali obrad Starostwa Powiatowego. Po posiedzeniu do walizki włożyłem jawne sprawozdanie z Komisji Zdrowia za czteroletnią kadencję (sądziłem także, ze włożyłem do niej telefon komórkowy).

  Wyszedłem poza bramę Starostwa i myśląc, że wchodzę do własnego auta odruchowo przekręciłem klucz. Samochód ten był tej samej marki i w podobnym odcieniu. Udało się go otworzyć. Po wejściu do auta zauważyłem, że coś nie jest w porządku. Oglądnąłem się na tylne siedzenie gdzie miały znajdować się moje osobiste rzeczy i stwierdziłem, że mi je skradziono. Wyszedłem z samochodu zaaferowany kradzieżą i otworzyłem bagażnik. Po otwarciu przekonałem się, że to nie jest mój pojazd. Zaparkowane auto obok było moje.

  W odległości dwudziestu metrów stał radny powiatowy Tomasz Wołek z Ochotnicy Górnej, który rozmawiał z nieznaną mi kobietą. Poinformowałem go, że wsiadłem do cudzego auta, które było nie zamknięte – aby mieć świadka zdarzenia. Następnie udałem się do swojego auta i odjechałem do Jabłonki.

  Po przyjściu do domu około godziny 17.30 stwierdziłem, że nie mam kluczy od domu, wróciłem do samochodu i okazało się, że nie ma tam mojej walizki, w której na pewno były klucze od domu a byłem przekonany, że walizka powinna tam być.

  Zacząłem myśleć, gdzie ona została i upewniłem się wewnętrznie w prawie stu procentach, że została w małej sali obrad Starostwa Powiatowego. Pomyślałem również, że w Starostwie w czasie sprzątania, znajdą moją walizkę i stwierdzą, kto na tym miejscu siedział podczas Komisji Zdrowia. Po analizie upewniłem się, że w walizce nie znajdują się żadne poufne dokumenty bankowe i wartości. To zmyliło moją czujność. Pomyślałem, że jutro rano udam się do Nowego Targu, odnajdę komórkę, odzyskam walizkę i załatwię kilka innych spraw, gdyż miałem urlop. Wiedziałem również, że po naszym posiedzeniu Komisji nikt więcej nie będzie tam obradował. Jutro jest sesja, pojadę rano i odbiorę walizkę.

  Około godziny 9.00 przybyłem do Banku w Jabłonce, aby zawiadomić Wiceprezesa Banku o braku kluczy. Wiceprezes w tym momencie opowiedział mi o wydarzeniu mającym miejsce pod budynkiem Starostwa w Nowym Targu. Poinformowałem więc Wiceprezesa o tym , że jest to prawdopodobnie moja walizka mimo iż dotychczas myślałem, że zostawiłem ją w sali obrad Starostwa. Połączyłem oba fakty z pomyłkowym wejściem do auta i z możliwością odruchowego umieszczenia walizki w tym samochodzie, gdyż zwykle wsiadając do samochodu walizkę kładę na siedzeniu obok.

  Szybko po tej informacji powiadomiłem Policję w Nowym Targu przekazując, że to moja walizka. W rozmowie ustalono, że niezwłocznie mam przybyć na przesłuchanie. Udałem się natychmiastowo.

  W godzinach między 10.00 a 12.00 przebywałem na Komendzie Policji, gdzie dokonano przesłuchania. Poinformowano mnie o częściowej detonacji walizki na odległym poligonie, gdyż psy wykryły ładunek wybuchowy w części zawierającej substancję barwiącą o nieznanym mi składzie chemicznym (jest to substancja barwiąca, która dzięki zapalnikowi wyrzuca ją na zewnątrz w przypadku kradzieży walizki uaktywnionej).

  Z uwagi na to, że po moich wyjaśnieniach dochodzenie Policji nie zostało w pełni zakończone, ustalono zachowanie niezbędnej ostrożności w udzielaniu informacji, co zapisano w protokole przesłuchania. Moje informacje mogły być niewiarygodne na tym etapie działania. Wobec tego, ja osobiście udzielałem wymijającej odpowiedzi tym, którzy o to pytali tym bardziej, że Policja mogła mi do końca nie uwierzyć.

  W dniu 01.11.2014 otrzymałem zawiadomienie z Policji, aby zgłosić się po odbiór uszkodzonej walizki (w tym kluczy, pieczęci i wspomnianej umowy z PUP oraz sprawozdania z posiedzenia Komisji Zdrowia). Walizka została częściowo zdetonowana na poligonie, a zawartość została jedynie lekko naruszona. Rzeczy te odebrałem za potwierdzeniem.
  Z uwagi na komentarze związane z wyborami pomyślałem, że przeprosiny i wyjaśnienia złożę w stosownym czasie po wyborach, by nie być posądzonym o celowość poczynań.

  Świadom obecnie odpowiedzialności moralnej za wywołanie tak przypadkowego i jednocześnie pozornie groźnego incydentu, w którym czynnie uczestniczyli Policjanci, Funkcjonariusze Służb Specjalnych, Starosta i Burmistrz Miasta Nowy Targ, Urzędnicy, okoliczni Mieszkańcy Nowego Targu – wszystkich Was najgoręcej przepraszam. Przepraszam zwłaszcza tych, których w jakikolwiek sposób dotknęło to zdarzenie oraz Mieszkańców za ich nie przespaną noc. Moje wyjaśnienia i przeprosiny kieruję także do osób niesłusznie posądzonych w komentarzach na portalach internetowych o uczestnictwo w tym zdarzeniu.

  Klientów Banku Spółdzielczego w Jabłonce, zapewniam, że w znalezionej walizce nie było żadnych dokumentów objętych tajemnicą bankową, co potwierdzają dokumenty objęte przesłuchaniem na Policji.

  Józef Szperlak

 42. Lipniczanka
  30 października 2014 at 20:41

  „Komentarze zamieszczone przez Panią niczego nie wniosą”
  OK, więc już nic nie komentuję.

 43. zosia
  30 października 2014 at 15:17

  Obecny wójt jak i jego sołtyska nic przez cztery lata nie zrobili i czas ich zmienić.
  Jeżeli 2-3 drogi w Skoczykach i chodnik w wykonaniu wójta( przed wyborami) są tymi wielkimi osiągnięciami naszych włodarzy, to wielkie dzieki. Ale przeciątnego”Kowalskiego” stać by było na więcej. Ile pieniędzy zostało zmarnowanych i niewykorzystanych w sołtystwie, kto spłaci kredyty które zaciągnął wojt. Te pytanią powinniśmy sobie zadać, kiedy pójdziemy głosować.
  Ciekawa jestem ilu mieszkańców sołectwa pójdzie głosować, mam nadzieję, ze nie tylko rodzina stłtyski.

 44. Lipniczanka
  30 października 2014 at 12:44

  Zapraszam do Lipnicy Małej a nie na inne portale, które też nie mają rzetelnej wiedzy.
  Sama o drugim Bogusławie Jazowskim dowiedziałam się przypadkiem niecały rok temu. A z drugiej strony ciekawe czemu nie zainteresowali się Państwo tym tematem przy poprzednich wyborach? Wtedy też obaj Panowie startowali w wyborach – dokładnie tak samo jak teraz. Ale wtedy nikt nic nie pisał, tylko małolipniczanie dziwili się skąd ich kandydat ma tyle głosów w Lipnicy Wielkiej…. Zagadka rozwiązana.

  • Arr
   30 października 2014 at 15:41

   Staramy się sprawdzać nasze informacje, tak i teraz zrobiliśmy. Artykuł napisany na portalu zamieszcza prawdę, a nasza czytelniczka jest w błędzie.
   Bogusław Jerzy Jazowsk i- zam. Lipnica Wielka, wiek: 44 – KWW Wspólnota Samorządowa Mieszkańców
   Bogdan Jazowski – zam. Lipnica Mała, wiek: 50 – KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego
   To są kandydatury do Rady Powiatu Nowotarskiego Okręg nr.5
   Proponuję sprawdzić w biuletynie Państwowej Komisji Wyborczej
   http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komisje/districtview/41639

 45. Lipniczanka
  30 października 2014 at 11:57

  Dziwnym zbiegiem okoliczności 300 metrów niżej też jest droga asfaltowa, o dziwo zrobiona trochę wcześniej niż prezentowana na zdjęciu, przy której nie mieszka nikt z rodziny Pani Sołtys….. Zapraszamy na Grapę….

  • Arr
   30 października 2014 at 12:31

   Ciśnie się na usta pytanie, co decyduje o terminie położenia asfaltu na drodze. Znam drogi, które były wybudowane wiele lat temu, a do tej pory nikt ich nie remontował.

   • Lipniczanka
    30 października 2014 at 12:53

    Znam przypadek gdzie na drogę czekało się ponad 10 lat…. Zainteresowane osoby co rok chodziły do wójta, tego i poprzedniego, i nic… ciągle nie było pieniędzy. A jak ten wójt zaczął coś robić dla zwykłych ludzi (drogi i chodniki)to od razu nagonka na jego sołtyskę i pośrednio na niego. Czemu nikt nie przeanalizował tego, kto miał drogę asfaltową do domu za kadencji poprzedniego wójta? Polecam zainteresować się tematem.

    • Arr
     30 października 2014 at 13:42

     Nasze artykuły powstają w nawiązaniu do wiadomości przysłanych przez czytelników. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich nieprawidłowości. W w/w artykule nie mówimy o poprzedniej kadencji. Staramy się pokazać to, co dzieje się teraz. Asfaltowanie dróg i układanie chodnika jest typowym przykładem kampanii wyborczej. Można sobie zadać pytanie, co działo się w gminie przez cztery lata? Dobrze wiemy, jak remont infrastruktury jest finansowany. Kredyt gmina będzie spłacać w następnej kadencji.
     Zapraszamy Czytelniczkę do napisania do nas, w dziale „Ludzie listy piszą” lub zarejestrowania się na portalu i przedstawienia swojego punktu widzenia. Jeżeli artykuły nie będą obraźliwe, na pewno zostaną zamieszczone. Portal nie jest stronniczy, czego dowodem jest umieszczanie wszystkich wiadomości.
     Pozdrawiam

     • Lipniczanka
      30 października 2014 at 14:18

      To że Państwa artykuły powstają w nawiązaniu do wiadomości przesłanych przez czytelników niestety widać. Dwa artykuły dziwnie podobnie wyglądają jak strona wyborcza kontrkandydata na Wójta w Lipnicy (AK). Nagonka na sołtyskę też jest podejrzana…
      A czemu nie piszecie o poprzedniej kadencji? Tylko dlatego, że nikt nie „naskarżył” na wójta bo nie miał w tym żadnych intencji?
      Skoro asfaltowanie dróg i układanie chodnika to przykład kampanii to dlaczego poprzedni wójt/wójtowie nie zrobili nam chodnika? Jak w Skoczykach, gdzie mieszkam, w końcu zrobią oświetlenie (jedyny odcinek we wsi gdzie go nie ma) to też powiecie że to „zasługa” pani sołtys bo ma rodzinę w okolicy? Czemu nikt nie zainteresował się ogromnym kredytem na budowę liceum (wg mnie niepotrzebnym) który zaciągnął poprzedni wójt? Kredyt był spłacany przez lata a szkoły podstawowe wołały o pomstę do nieba….. itd. itp.
      Lipnica i jej mieszkańcy to temat rzeka, ale pisząc jakiś artykuł jednak powinni Państwo najpierw zgłębić temat albo napisać wprost czyją opinię Państwo przedstawiają. Nie mówię oczywiście o podawaniu imienia i nazwiska ale sformułowaniu np. „wg jednego z mieszkańców we wsi jest tak i tak” i na końcu zaprosić czytelników do dyskusji. Myślę, że miałoby to lepszy rezultat.

     • Arr
      30 października 2014 at 14:49

      Myślę, że moje odpowiedzi nawiązały do wszystkich Pani poruszonych tematów. Nie osądzamy czytelników za ich artykuły, nie traktujemy ich jako kampanii wyborczej. Od tego jesteście Państwo. Problem leży jednak po stronie czytelników, którzy tylko komentują, a nie mają odwagi poruszać nowych tematów. Komentarze zamieszczone przez Panią niczego nie wniosą, natomiast jeden z w/w problemów poruszony jako nowy temat mógłby być zauważony. Sformułowanie „wg jednego z mieszkańców we wsi jest tak i tak” też niczego nie zmienią. Listy są tak napisane, że często trzeba je napisać według pewnych reguł, a więc autorzy tekstów traktują je jako swoje, korzystając z dosłanych wiadomości.
      Jeszcze raz Pozdrawiam i zapraszam do współpracy.

 46. Lipniczanka
  30 października 2014 at 11:48

  Z tego co ja wiem to jest dwóch Panów o tym samym imieniu, nazwisku i w podobnmym wieku, z tym że jeden mieszka w Lipnicy Wielkiej a drugi w Małej….. Ale wypadałoby się choć trochę zainteresować tematem przed napisaniem tak stronniczego tekstu….

 47. katarzyna
  22 października 2014 at 06:50

  Pani sołtys czynnie brała udział w projekcie dla osób poszkodowanych w wypadkach dzieki niej kilka osób otrzymalo odszkodowania nie mając pojecia ze im sie może cos należeć.za to należą jej sie podziękowania.

 48. Zenon
  6 października 2014 at 18:41

  Po to jest tyle lat sołtysem, aby grabić pod siebie. Pewnie przyszłe wybory wygra głosami rodziny. Tak jest co roku. Czas najwyższy wystawić kontrkandydata.

 49. hania
  2 października 2014 at 10:55

  Czas na podliczenie pracy naszych włodarzy, czy chcemy ich na następne cztery lata?!?!?!?!

 50. Stan71
  2 czerwca 2013 at 22:12

  Dobrze, że takie spotkania się odbywają wśród nie tylko naszego społeczeństwa, ale myślę,że termin, który został wyznaczony na naszym terenie (w czasie długiego weekendu), był pewnym nieporozumieniem. Rozmawiając z wieloma kolegami, nie mogli oni w tym czasie przybyć na takie spotkanie, ponieważ byli na wyjazdach.
  Z tego co ja wiem, warto było zapoznać się z tym, co przedstawia i proponuje Solidarna Polska. Co jest ciekawe, to to, że Prezes Solidarnej Polski, przede wszystkim słucha, analizuje słowa oraz odpowiada na czasem trudne pytania swoich potencjalnych wyborców.
  Może warto się zastanowić już dziś nad tym, co nas może czekać w przyszłości.

 51. Bogusia
  25 marca 2013 at 12:28

  PS do wpisu: Przepraszam nie wiem, skąd ta buźka znalazła się w moim wpisie, nie był to efekt zaplanowany.

 52. Bogusia
  24 marca 2013 at 22:35

  …. a szkoda!!! bo to piękna kraina – Boże dzieło, ale niestety wielu jej mieszkańców zdaje się tego nie doceniać 🙂 Rzeczywiście śmieci brutalnie wyzierają z pięknych zakątków Orawy.

 53. jozek
  25 lipca 2012 at 19:14

  sa tacy wlasciciele gruntow ktorzy nie chca komasacji mowia ze ojcowizny nie puszcza czyli ze starego nie zejdzie , a o dziwo gospodaza juz na nowych dzialkach i mowi ze to jest jego

 54. Arr
  23 maja 2012 at 15:04

  Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu został skazany 23-letni Turek za obcowanie seksualne z 13-latką – poinformowała PAP we wtorek Lucyna Franczak z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Ma też on zapłacić 500 zł grzywny.

 55. POPIERAM WÓJTA
  13 kwietnia 2012 at 13:26

  Brawo Panie wójcie!
  jest Pan bardzo odważnym człowiekiem!

 56. seniorita
  26 maja 2011 at 20:22

  RUCH ROPARCIA PALIKOTA powinien się zając wójtem i zgłosic do prokuratury o popełnieniu przestępstwa za to co zrobił!!! mlodzież jest z panem Lukaszem i będziemy go wspierac ,Panie Lukaszu piszemy juz protest do samego premiera o mobbing i dyskryminacje przez nieudolnego wójta w Lipnicy Wielkiej

 57. seniorita
  26 maja 2011 at 20:13

  Panie Jazowski na zdjęciu wyglądasz pan jak po przebytej wsciekliznie myśle ze nadchodzi czas pańskiej kariery nie nadaje się pan na wójta młodzież odchodzi od pana popełnił pan błąd za który przyjdzie zapłacić

 58. Stan71
  10 kwietnia 2011 at 21:34

  Owszem!
  Droga do Lipnicy Wielkiej jest jaka jest, ale zamiast „przygryzać” Władcy Jabłonki, to powinno się bardziej „przygryźć” Władcy Lipnicy Wielkiej i jego zastępcy, który codziennie musi jechać tą drogą do pracy.
  Myślę, że powinni się Władcy Gmin między sobą dogadać i przycisnąć odpowiednie władze u „góry”, bo to jest co najmniej droga wojewódzka, nie mówiąc o tym, że międzynarodowa.

  Może potrzeba, aby znów było spotkanie Prezydenta Słowacji i Polski w Jabłonce, a wówczas wtedy poprowadzić kordon samochodów np. do Namestova lub odwrotnie właśnie tą drogą, a nie przez Chyżne.

  Może ktoś się tym zainteresuje np. TVN itp.

 59. Stan71
  10 kwietnia 2011 at 21:06

  Gratuluję pomysłu.

  Wreszcie ktoś napisał bardziej szczegółowo o polskiej Orawie.
  Więcej takich artykułów, to wreszcie może dotrze do tych co powinno.
  Byliśmy,jesteśmy i będziemy Polakami, bo o to walczyli nasi przodkowie.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 60. BABA
  5 kwietnia 2011 at 01:03

  GRATULUJĘ POMYSŁU! STRONKA JEST ŚWIETNA! POZDRAWIAM

.